Spotkanie Wigilijne

W przedświąteczną  środę, 19 grudnia, kiedy za oknami zapadł zmierzch, rodzice uczniów klas I a i I b oraz dyrekcja szkoły, mieli  okazję przeżyć, jak co roku, tajemnicę Bożego Narodzenia, uczestnicząc  w jasełkach, przygotowanych pod opieką pań : I. Barańskiej i S. Kwiatkowskiej.  W świątecznym przedstawieniu wystąpiły dzieci, wcielając się w role Świętej Rodziny, aniołów, króli, pasterzy, śnieżynek i babci. Jasełka uświetnił taniec śnieżynek i śpiew pastorałek.  Młodzi aktorzy pełni zaangażowania odegrali swoje role. Jasełka zakończyły się  przekazaniem  przez dzieci Betlejemskiego światła swoim rodzicom. Tego wieczora nie zapomniał o nas święty Mikołaj, który, ku wielkiej radości dzieci,  obdarował  je prezentami. Po niezapomnianym występie odbyły się tradycyjne Wigilie klasowe. Nauczyciele, rodzice i uczniowie spotkali się w swoich klasach wspólnie łamiąc się opłatkiem, składając sobie życzenia i kolędując. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację całej uroczystości.

(źródło: mgr I.Barańska)