Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

roz_roku_2013_2014

W poniedziałek, 2 września 2013 roku, rozpoczął się kolejny rok szkolny 2013/2014. Tego dnia dzieci edukacji wczesnoszkolnej zebrały się na sali gimnastycznej, aby uroczyście przywitać nowy rok szkolny.
Na początku wprowadzeni na salę zostali uczniowie klas pierwszych. Następnie wprowadzono poczet sztandarowy i zaśpiewano hymn narodowy.
W dalszej części wszyscy obejrzeli występ artystyczny przygotowany przez uczniów klas drugich i trzecich.
Ten dzień był szczególnie ważny dla pierwszoklasistów, ponieważ zostali uroczyście włączeni do społeczności szkolnej.
Pani dyrektor Ewa Szymanowicz dokonała aktu pasowania, a pani wicedyrektor Elżbieta Gizińska – Firlit wręczała pamiątkowe dyplomy. Pani dyrektor Ewa Szymanowicz pogratulowała pierwszoklasistom i życzyła wszystkim uczniom powodzenia w nauce.
Następnie przemawiał burmistrz Miasta i Gminy Łasin pan Franciszek Kawski. Życzył również udanego roku szkolnego i dobrych ocen.
Po uroczystości wszyscy rozeszli się do klas spotkać się z wychowawcami.