„Witaj, majowa jutrzenko”

W dniu 30.04.2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia   z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klas IIIa oraz VIIb przygotowani przez p. Bernadetę Zdunek-Jaranowską,  nakreślili nam rys historyczny tego ważnego dla całego polskiego narodu wydarzenia. Młodzi artyści starali się pokazać, jak ważną rolę odegrała Konstytucja Majowa w procesie kształtowania nowoczesnego narodu oraz szerzenia postaw patriotycznych. Zaprezentowane przez uczniów wydarzenia historyczne przeplatały się z wierszami i pieśniami patriotycznymiw wykonaniu chóru CANTIAMO pod kierunkiem p. Marleny Kminikowskiej-Grzesiak. Uczniowie zaśpiewali „GaudeMater”, „Modlitwę o pokój” oraz Hymn Państwowy. Dekoracje przygotowała   p. Kamila Kałużna.

(źródło:  K. Kałużna)