„Szkoła Pamięta”

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, czas, w którym odwiedzamy groby naszych bliskich.
Przekraczając bramę cmentarza, nierzadko zapominamy, że znajdujemy się w miejscu szczególnym. Przy wejściu na nekropolie widnieje zazwyczaj regulamin odwiedzin tej wyjątkowej przestrzeni. Możemy w nim m.in. przeczytać, że cmentarz to miejsce „ciszy, zadumy i modlitwy”, któremu należy się szacunek.
Klasa IV b pod opieką wychowawczyni, w przeddzień tego szczególnego dnia, wybrała się na pobliski Cmentarz Komunalny. Wyjście poprzedziła rozmowa dotycząca szacunku dla zmarłych oraz odpowiedniego zachowania się na cmentarzu. Uczniowie w ciszy i skupieniu zapalili znicze na grobach osób, które zapisały się w historii Łasina, na grobach swoich bliskich, dawnych nauczycieli naszej szkoły oraz tych, o których miejscu spoczynku mało kto pamięta.