KONKURS RECYTATORSKI KLAS IV – VIII

Dnia 5 marca 2020 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV – VIII. Nasza szkolna świetlica zamieniła się w scenę, na której wystąpiło 31 młodych artystów. Recytowano klasyków poezji polskiej, jak również poetów specjalizujących się w żartobliwym ukazywaniu rzeczywistości. Można było usłyszeć wiersze Mickiewicza, Szymborskiej, Brzechwy, Tuwima, Kerna. Recytatorów słuchali z uwagą uczniowie, ale także obecne były: pani wicedyrektor Dorota Rusoń i pani Beata Kilian z Rady Rodziców. Występujących oceniało jury w składzie : p. Bernadeta Zdunek – Jaranowska, p. Anna Bartnicka oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Marta Wilamowska.

A oto wyniki:

• na poziomie klas 4-5:

I miejsce – Nadia Jasińska i Amelia Krzemińska

II miejsce – Anna Angowska i Agata Ewertowska

III miejsce – Agata Kilian ;

• na poziomie klas 6:

I miejsce – Lena Sucharzewska

II miejsce – Joanna Bój

III miejsce – Kacper Górski ;

• na poziomie klas 7-8:

I miejsce – Agata Kosiarek

II miejsce – Natalia Mrozińska

III miejsce – Martyna Marszałek.

W tym roku publiczność miała okazję zagłosować na najlepszą recytację. Przyznano 3 Nagrody Publiczności. Otrzymali je: Nadia Jasińska, Aleksander Zieliński oraz Maciej Filbrandt. Nagrody książkowe dla zwycięzców ufundowały Spódzielnie Uczniowskie „Grosz” i „Puchatek”. Konkurs zorganizowały panie: Anna Gaczyńska i Anna Bartnicka. Nagrodzeni uczniowie będą reprezentować szkołę w XXI Przeglądzie Poezji „Złote Usta”