Sprawdzian trzecioklasisty

konkurs_wymarzone_miejsce_do_czytania_w_mojej_szkoleW dniu dzisiejszym, tj. 16 kwietnia 2015r., uczniowie klas trzecich naszej szkoły zmierzyli się z „Ogólnopolskim Sprawdzianem Kompetencji Trzecioklasisty – Operon 2015”. Zmagania rozpoczęli od obejrzenia filmu terapeutycznego z Bratkiem. Bratek to przyjaciel dzieci, który miał im pokazać jak opanować lęk, poczuć pewność siebie i zabrać się bez stresu za rozwiązywanie zadań. Po projekcji filmu i wykonaniu proponowanych przez Bratka ćwiczeń dzieci same stwierdziły, że czują się znacznie lepiej, mniej zestresowane. Sprawdzian składał się z dwóch części: języka polskiego oraz matematyki. Na rozwiązanie zadań z każdej z nich przeznaczone było po 45 minut.