Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – podsumowanie

Biblioteka szkolna podjęła w tym czasie szereg działań promujących czytelnictwo w naszej szkole.
W dniach od 05.10 do 21.10 na dużych przerwach, w ramach akcji: „Przerwa z książką”, czytałyśmy uczniom klas I – III książkę pt.: „Gang Fajniaków”. Najmłodsi przychodzili do biblioteki, aby zapoznać się z postaciami znanego gangu oraz posłuchać o walce Fajniaków o lepszy, czysty świat wokół nas. Pomysł ten przypadł dzieciom do gustu. Na zakończenie, przy dźwiękach muzyki, każdy uczestnik otrzymał pamiątkową karteczkę i Fajniaka do wklejenia.

(źródło: A. Bartnicka)

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowałyśmy dla uczniów klas VII – VIII konkurs fotograficzny: „Z książką w tle”. Należało zrobić sobie zdjęcie z ulubioną książką w ciekawie zaaranżowanej sytuacji. Spośród nadesłanych zdjęć zostali wyłonieni zwycięzcy.

Oto oni:
I miejsce: Oliwia Stankiewicz – kl. VIIa
II miejsce: Joanna Bój – kl. VIIa
Weronika Jasińska – kl. VIIIb
III miejsce: Martyna Rybarczyk – kl. VIIIb
Lena Sucharzewska – kl. VIIa

Gratulujemy!
Informujemy również, że wszystkie osoby biorące udział w konkursie otrzymają pozytywne uwagi, a zwycięzcy również dyplomy i nagrody książkowe.

W październiku odbył się też konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pt. „Moja ulubiona postać z bajki”. Otrzymałyśmy aż 68 prac. Jury miało bardzo trudne zadanie ze względu na ilość prac i zastosowanie ciekawych technik plastycznych. Po długich naradach zostały wybrane zwycięskie prace. Oto ich autorzy:
I miejsce: Małgorzata Czochara – kl. IIc
Zofia Zakrzewska – kl. IIIb
Maja Ślawska – kl. IIc
II miejsce: Maja Gamoń – kl. Ia
Dominik Kwiatkowski – kl. IIIc
Zuzanna Uranowska – kl. IIIb
III miejsce – Alicja Grochocka – kl. I b
Karolina Wszołek – kl. IVc
Maja Marszałek – kl. Ib
Wyróżnienie: Laura Krężel – kl. IIb
Alan Dąbrowski – kl. IIc

Gratulujemy!
Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody książkowe , a ponadto wszystkie osoby biorące udział w konkursie pozytywne uwagi.
Nagrodzone prace będzie można oglądać na wystawce przy wejściu do biblioteki (oczywiście, kiedy wrócicie do szkoły).
Nadal zachęcamy do zapoznawania się z propozycjami biblioteki szkolnej. Zapraszamy!
Nauczyciele biblioteki: Anna Bartnicka, Barbara Mrozek, Kamila Kałużna