„Witaj, majowa jutrzenko”

W dniu 30.04.2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia   z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klas IIIa oraz VIIb przygotowani przez p. Bernadetę Zdunek-Jaranowską,  nakreślili nam rys historyczny tego ważnego dla całego polskiego narodu wydarzenia. Młodzi artyści starali się pokazać, jak ważną rolę odegrała Konstytucja Majowa w procesie kształtowania nowoczesnego narodu oraz szerzenia postaw patriotycznych. Zaprezentowane przez uczniów wydarzenia historyczne przeplatały się z wierszami i pieśniami patriotycznymiw wykonaniu chóru CANTIAMO pod kierunkiem p. Marleny Kminikowskiej-Grzesiak. Uczniowie zaśpiewali „GaudeMater”, „Modlitwę o pokój” oraz Hymn Państwowy. Dekoracje przygotowała   p. Kamila Kałużna.

(źródło:  K. Kałużna)

Powiatowy Turniej BRD

27 kwietnia 2019 roku nasza szkoła była gospodarzem Etapu Powiatowego Turnieju BRD. W naszej szkole gościliśmy drużyny w dwóch kategoriach wiekowych z Gruty, Słupa, Radzynia Chełmińskiego, Białochowo, Lisnowa i Łasina. Uczniowie zmagali się z testem wiedzy, umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy i z rowerowym torem przeszkód. Cały konkurs był sędziowany przez p. M. Kiszelewskiego i p. Wojtasia – policjantów z Komendy w Grudziądzu.

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu dzisiejszym, w miejscowości Bobrowniki, odbyły się Eliminacje Wojewódzkie XLII OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ. Naszą szkołę i powiat grudziądzki, w I kategorii wiekowej szkół podstawowych, reprezentował Mikołaj Gajewski. Po eliminacjach pisemnych zajmował III miejsce, w części ustnej również zajął III miejsce, ostatecznie po podsumowaniu obu konkurencji zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy Mikołajowi trzeciego miejsca w województwie. Mikołaja do konkursu przygotowywał p. Zdzisław Eichler, a także p. Michał Zakrzewski i p. Tomasz Merholc z OSP w Łasinie.
Organizatorzy turnieju przygotowali dla uczestników pokazy ratownictwa strażackiego.

Informacja dotycząca pracy szkoły w dniach od 15 do 17 kwietnia 2019 r.

W tych dniach uczniowie kl.I-VII SP i III gim. mają wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, zgodnie z wcześniejszymi ustalonymi, zaopiniowanymi przez RR. Są to dniami wolne do dyspozycji dyrektora, ustalone na czas Egzaminu Ósmoklasisty.

Od czwartku 18 kwietnia zaczyna się przerwa świąteczna. Uczniowie powinni wrócić do szkoły 24 kwietnia. Jeśli sytuacja ulegnie zmianie, będziemy informować Państwa na bieżąco.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łasinie

Elżbieta Zakierska