„Witaj, majowa jutrzenko”

W dniu 30.04.2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia   z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klas IIIa oraz VIIb przygotowani przez p. Bernadetę Zdunek-Jaranowską,  nakreślili nam rys historyczny tego ważnego dla całego polskiego narodu wydarzenia. Młodzi artyści starali się pokazać, jak ważną rolę odegrała Konstytucja Majowa w procesie kształtowania nowoczesnego narodu oraz szerzenia postaw patriotycznych. Zaprezentowane przez uczniów wydarzenia historyczne przeplatały się z wierszami i pieśniami patriotycznymiw wykonaniu chóru CANTIAMO pod kierunkiem p. Marleny Kminikowskiej-Grzesiak. Uczniowie zaśpiewali „GaudeMater”, „Modlitwę o pokój” oraz Hymn Państwowy. Dekoracje przygotowała   p. Kamila Kałużna.

(źródło:  K. Kałużna)

Powiatowy Turniej BRD

27 kwietnia 2019 roku nasza szkoła była gospodarzem Etapu Powiatowego Turnieju BRD. W naszej szkole gościliśmy drużyny w dwóch kategoriach wiekowych z Gruty, Słupa, Radzynia Chełmińskiego, Białochowo, Lisnowa i Łasina. Uczniowie zmagali się z testem wiedzy, umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy i z rowerowym torem przeszkód. Cały konkurs był sędziowany przez p. M. Kiszelewskiego i p. Wojtasia – policjantów z Komendy w Grudziądzu.

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu dzisiejszym, w miejscowości Bobrowniki, odbyły się Eliminacje Wojewódzkie XLII OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ. Naszą szkołę i powiat grudziądzki, w I kategorii wiekowej szkół podstawowych, reprezentował Mikołaj Gajewski. Po eliminacjach pisemnych zajmował III miejsce, w części ustnej również zajął III miejsce, ostatecznie po podsumowaniu obu konkurencji zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy Mikołajowi trzeciego miejsca w województwie. Mikołaja do konkursu przygotowywał p. Zdzisław Eichler, a także p. Michał Zakrzewski i p. Tomasz Merholc z OSP w Łasinie.
Organizatorzy turnieju przygotowali dla uczestników pokazy ratownictwa strażackiego.