STRAJK NAUCZYCIELI – INFORMACJA DLA RODZICÓW

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łasinie w związku z planowaną ogólnopolską akcją strajkową i liczbą nauczycieli naszej szkoły deklarujących swój udział w strajku poprzez referendum strajkowe, informuje, iż jest bardzo prawdopodobne, że nasza szkoła nie będzie w stanie zapewnić należytej opieki dzieciom i młodzieży podczas tej akcji.

Dlatego zwracam się z prośbą do Rodziców o zrozumienie tej wyjątkowo trudnej sytuacji. Masowy charakter strajku odbiera mi możliwość skutecznego zorganizowania zastępstw nauczycieli, którzy będą brać udział w tej akcji protestacyjnej. W związku z powyższym w dniu 8 kwietnia 2019 r. za wcześniejszą zgodą organu prowadzącego planowane jest zawieszenie na jeden dzień zajęć lekcyjnych i opiekuńczych. Wiąże się to z zamknięciem szkoły i tym, że zajęcia nie będą się odbywały.

Zostaną Państwo powiadomieni o  ostatecznych decyzjach poprzez stronę internetową naszej szkoły i funpage na Faceboku. Bardzo proszę także o śledzenie informacji dotyczących porozumienia strony rządowej ze stroną związkową w serwisach informacyjnych (radio, Internet, telewizja). Jeśli obie strony dojdą do porozumienia w poniedziałek  zajęcia odbywają się zgodnie z planem.

Ogólnopolski Konkurs BRD

W naszej szkole odbyły się gminne eliminacje w Ogólnopolskim Konkursie BRD. Było dużo emocji związanych z testem wiedzy i skrzyżowań, a także z jazdą na torze przeszkód.
Ostatecznie w młodszej grupie wiekowej I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Łasinie, II miejsce Szkoła Podstawowa w Szonowie.
W drugiej kategorii wiekowej również wygrała Szkoła Podstawowa w Łasinie, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Zawdzie a III miejsce Szkoła Podstawowa w Wydrznie. Indywidualnie najlepsze były nasze uczennice – siostry Włodarczyk. Drużyny naszej szkoły przygotowywał p. Zdzisław Eichler.
Za ufundowanie nagród serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Łasin.

Wiosenny Koncert

W dniu dzisiejszym chór naszej szkoły Cantiamo wraz ze szkolnym Caritas, odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej w Łasinie z krótkim, wiosennym koncertem. Wśród zaprezentowanych utworów, chór po raz pierwszy wykonał utwór skomponowany przez Pana Czesława Jędrzejewskiego pt. ” Kocham, przepraszam, dziękuję mamo”. Uczniowie klasy IV a zaprezentowali tańce. W podziękowaniu szkoła otrzymała piękne świąteczne prezenty i kalendarze, wykonane przez uczestników WTZ.
Uczniów przygotowały p. Marlena Kminikowska – Grzesiak i p. Marzena Kuczek.