Dni dodatkowo wolne od zajęć

Dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych w naszej szkole to:
14.10. 2020 r.
04 – 05. 01.2021 r.
25, 26, 27. 05.2021 r.
04.06.2021 r.
Jeżeli rodzice w tych dniach nie są w stanie zapewnić opieki dzieciom, prosimy aby z tygodniowym wyprzedzeniem zgłosili to wychowawcy, wtedy będzie zapewniona opieka świetlicowa.

(źródło: SP Łasin)

Jesień

Jesień – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego, rozpoczęła się w środę, 23 września. Z tej okazji, uczniowie klas drugich edukacji wczesnoszkolnej, przygotowali krótką audycję przez radiowęzeł, podczas której recytowali wiersze o jesieni i zaśpiewali jesienną piosenkę.

(źródło: SP Łasin)

Piękne święto Dot Day? Jednak, czym dla nas jest świętowanie takiego dnia?

Dzień  Kropki, to taki dzień, który pomaga zrozumieć, że każdy może być kreatywny, każdy ma jakiś dar, moc, umiejętność. Aby je odkryć, trzeba próbować, nie poddawać się, kiedy coś nie wychodzi,  wówczas można odkrywać swoje talenty.

W tym roku postawiliśmy na „Szkolne drzewo talentów”.

Na drzwiach edukacji wczesnoszkolnej pojawiły się napisy i kropkowe zadania, a uczniowie klasy 3 c przedstawili wszystkim krótką informację na temat tego święta i podali propozycje innych zabaw:

  • „Raz, dwa, trzy, kropką jesteś Ty” – zabawa ruchowa,
  • „Kropka leci” – zabawa matematyczna, rozwijająca spostrzegawczość,
  • Malowanie farbami talerzyków papierowych lub drewnianych krążków,
  • Kropkowe mandale na kamieniu,
  • Girlanda kropkowa – prac dla całej klasy,
  • Zbuduj „jajkodron”,
  • Układanie wierszy, rymowanek,
  • Interaktywne gry matematyczne z kropką w tle 
    https://padlet.com/miszabenio/x6e8a2gz1s1j

(źródło: I. Faltynowska)

 

Dołącz do akcji !!! SPRZĄTANIE ŚWIATA

Finał akcji w dniach 18 – 20.09. 2020 r.

W tym roku już po raz 27 Fundacja Nasza Ziemia będzie koordynować największą polską akcję ekologiczną: Sprzątanie świata – Polska. I choć tegoroczna Akcja niewątpliwie różnić będzie się od poprzednich edycji z powodu pandemii Covid-19, nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny Dom. Nie mamy innego. I to my musimy o niego zadbać!

Drodzy uczniowie, nie wyjdziemy jak co roku w czasie lekcji aby posprzątać teren Łasina, ale każdy z Was może posprzątać śmieci w pobliżu miejsca swojego zamieszkania. Macie na to cały weekend,zachęcamy do zadbania o czystość swojego otoczenia i środowiska naturalnego.

(źródło: SP Łasin)