Laboratoria Przyszłości

Nasza szkoła otrzymała środki z Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości w kwocie 132900,00 zł.
Celem programu jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości w kierunkach nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka.
W naszej szkole środki te będą wykorzystane głównie na stworzenie nowoczesnej bazy nauczania techniki, fizyki i informatyki.
W chwili obecnej jesteśmy w trakcie przygotowań remontowych do nowoczesnej sali techniki i fizyki. Projekt sali został przygotowany przez autora podstawy programowej z techniki, Pana Witolda Jakubka.
Z programu Laboratoria Przyszłości zostało zamówione kompleksowe wyposażenie sali na które składają się:
– stoły warsztatowe dla uczniów
– lodówka
– zlew dwukomorowy z baterią
– patelnie do smażenia
Szkoła dysponuje jeszcze środkami do wykorzystania, które będą wydane na zakup sprzętu zgodnie z Katalogiem Wyposażenia opublikowanym przez MEiN.
W przygotowanie remontu sali w której będzie mieściła się nowoczesna pracownia, szkołę bardzo wspomaga Organ Prowadzący, za co jesteśmy bardzo wdzięczni, ponieważ bez wsparcia lokalnych władz nie udało by się tyle osiągnąć.

INFORMACJA PO WYKORZYSTANIU 60 % ŚRODKÓW PRZYZNANYCH SZKOLE W RAMACH PROGRAMU „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”

– stoły warsztatowe dla uczniów

– lodówka

– zlew dwukomorowy z baterią

– patelnie do smażenia

Środki wydane do tej pory na wyżej wymieniony sprzęt to 112798,12 zł.

Laboratoria Przyszłości – czytaj>>>