Nasze matematyczne sukcesy

We wtorek, 6 czerwca 2023 r., w Szkole Podstawowej nr 20 w Grudziądzu odbyło się spotkanie podsumowujące wojewódzki konkurs matematyczny Liga Zadaniowa oraz uroczyste wręczenie nagród. W tym roku szkolnym nagrodzeni w powiecie grudziądzkim zostali następujący uczniowie naszej szkoły:

• Wojciech Miedziejko z klasy VI a, który zajął II miejsce
  • Zuzanna Brodzińska z klasy VI c, za zajęcia III miejsca
  • Aleks Kopciński z klasy VI c – wyróżnienie

Poza Ligą Zadaniową uczniowie naszej szkoły brali również udział w Międzynarodowym Konkursie Matematyczny Kangur. W tych zmaganiach uczestniczyło 93 uczniów w różnych kategoriach wiekowych. Wyróżniono Wojciecha Miedziejko z klasy VI a. Bardzo dobre wyniki uzyskali również: Filip Piasecki – VIII c, Zuzanna Brodzińska VI c, Zofia Zakrzewska – V b, Dominik Kwiatkowski – V c, Paweł Gamoń – IV b, Kornelia Nasieniewska – III a oraz Maja Kowalczyk – II b.

Wszystkim wymienionym uczniom gratulujemy i życzymy wielu matematycznych sukcesów!

(źródło: M. Chyliński)