Narodowy program rozwoju czytelnictwa

W październiku 2023r. Szkoła Podstawowa w Łasinie złożyła wniosek o udzielenie wsparcia finansowego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” – Priorytet 3, który został pozytywnie rozpatrzony. Nasza placówka otrzymała dotację w wysokości 12000 zł, co łącznie z wkładem własnym MiG Łasin stanowi 15000 zł
Zgodnie ze złożonym wnioskiem 8000 zł zostanie przeznaczone na zakup nowych książek; 6000 zł – na zakup elementów wyposażenia do biblioteki; 1000 zł – na realizację działań promujących czytelnictwo.
Termin wykonania zadań w części merytorycznej oraz w części finansowej ustalono do dnia 31 grudnia 2024r., z tym że działania promujące czytelnictwo są prowadzone do końca roku szkolnego, następującego po roku szkolnym, w którym rozpoczęto realizację Programu.
Miło nam poinformować, że część pieniędzy została już wydana na zakup nowych książek (wskazanych przez uczniów w ankiecie), audiobooków i gier planszowych.